Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Izolace stropu, konstrukce pro sádrokartony

Tak se opět po delší odmlce hlásím.

     Po dokončení dalších venkovních prací (dlažby, štěrkování cesty kolem domu, dostavba opěrné zídky, postavení zahradního domku) v měsících srpen, září a říjen jsme se konečně pustili do dostavby podkroví.
     Nejprve bylo nezbytné dodělat první vrstvu izolace (tedy 160 mm) i v těch nejposlednějších zapomenutých koutech. 
     Následovalo rozměření konstrukcí na sádrokartony a jejich sestavení. Vzhledem k výšce stropu a s ohledem na to, že trámy již nejsou úplně čerstvé, tzn. jsou vyschlé, rozhodli jsme se tentokráte pro jednoduchou konstrukci. Zavěšení jsme provedli opět pomocí krokvových závěsů. Podle předpokládané konečné výšky stropu bylo následně definitivně zabudováno půdní schodiště, takže podkroví je již definitivně odděleno od hambalky. Mezi zdi a sádrokartonové profily se opět umístila zvuková izolace (lepící páska), stejně jako u stavby příček a stropů v přízemí domu. Kvůli dilataci se nesmí jednotlivé profily (kromě obvodových UD profilů) k sobě šroubovat! Tepelnou roztažností nebo pružením dřevěné podlahy by mohlo docházet k rušivému skřípání nebo dokonce praskání finálních sádrokartonových zdí a stropů. Poněkud jsme si polámali hlavinky u konstrukcí kolem střešních oken, ale pevně věříme, že jsme to zvládli a výsledek nebude v budoucnu způsobovat žádné problémy. Zde je nutné zajistit dostatečné proudění tepla od podlahy směrem ke stropu, aby nedocházelo k prochládání kolem oken a vznikání tepelných mostů a následné kondenzaci vodních par a růstu plísní.
     Po těchto úpravách byla nad konstrukci položena ještě další vrstva izolace v šířce 60 mm (výsledná tloušťka je tedy 22 cm, oproti normě, která v současné době požaduje cm 20). V tomto směru bylo důležité důkladně ošetřit i prostor okolo již zmiňovaných střešních oken. Izolaci jsme opět levně nakoupili na internetovém obchodě http://www.stavbaonline.cz. Jeden balík jsme museli dokoupit v kamenném obchodě a rozdíl v ceně je neuvěřitelný – přesně 240,- Kč na balíku izolace a to ještě prodejce na daňovém dokladu uváděl, že se jedná o cenu po slevě 60 %!!!! Neskutečné. 
     Nyní máme na programu natažení elektrických rozvodů.


FOTODOKUMENTACE


28.11.2011 08:17:05 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se