Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Sádrokartony

Tak po menší odmlce opět zpět s novými informacemi.


     O vánočních svátcích jsme pokračovali v započaté práci, tedy v montáži sádrokartonů a všeho s tím spojeného. Nejprve byly udělány stropy, vč. parozábrany, následně příčky rovněž opatřeny parozábranou. Systém výstavby byl zvolen stejný jako v případě přízemí domu. U podlahy bylo nutné zachovat dilatační spáru (cca 1 cm). Sádrokartony v prostoru střešních oken byly zvoleny zelené, tedy do vlhka. Je to tak doporučováno.


     Do sádrokartonů byly zároveň pomocí vykružováku na sádrokartony namontovány krabice na vypínače a zásuvky. Do chodby byl z přízemí domu vyveden přívod teplého vzduchu pomocí flexi hadice opatřené na konci plastovou záklopkou. Snad systém poskytne kýžený efekt (tedy přitápění podkroví domu v domě mírných mrazů) za minima pořizovacích nákladů.


     Jelikož očekáváme přírůstek do rodiny a potřebujeme urychleně obydlet i podkroví domu, dokončení koupelny odkládáme na pozdější dobu. Je zde třeba ještě dořešit rozvody vody, vyměření umyvadel apod. Nechceme se tím momentálně zdržovat. Já vzhledem ke svému stavu dokončuji sádrování stropů a střešních oken, jejichž hrany byly navíc vyztuženy pomocí hliníkových lišt. Broušení už se ovšem asi nezúčastním.


     Škvíry v prostoru napojení sádrokartonových stropů na zděné zdi bylo nutné zajistit pomocí akrylátového tmelu.


     Tento týden se připravujeme na omítnutí špalet u oken a cementové omítky sádrokartonových zdí. Uvidíme, jakým způsobem nám plán nabourají předpovídané mrazy, které sice neomezují ani tak vlastní práce jako spíše odrazují od následné údržby zednického náčiní ve venkovních prostorách.


FOTODOKUMENTACE


01.02.2012 07:56:58 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se