Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Máme za sebou

Rekonstrukce našeho stávajícího RD...... Míry noční můra


Začalo to tak, že na podzim roku 2004 jsme se z vývěsky na vchodových dveřích domu, kde jsme bydleli dozvěděli, že Míry byt bude prodán v dražbě. Protože na dražbu vám žádná banka úvěr nedá nezbývalo, než hledat jiné bydlení. Nejdříve jsme mysleli na byt, jenže nějaký lepší byt ve zděném domě nebo vilce a v lepší čtvrti by znamenal investici dosti přes milión korun. Byt v panelovém domě jsem zamítla jednorázně. 20 let prožitých na sídláku mi stačilo. Navíc ústecké lokality typu Mojžíř, Skalka či Krásné Březno, které by pro nás připadali v úvahu, jsou vyhlášeny přísunem nepřizpůsobivých obyvatel. Nakonec jsme se rozhodli pro koupi řadového RD v centru města a k jeho rekonstrukci.
     Na jaře roku 2005 jsme dům koupili a začali s vyklízením. Nejdříve jsme museli odnosit celou fůru kompostu ze dvora, který se nachází za domem a to pěkně v kýblech, protože dvůr i zahrada jsou situovány ve svahu a jediný přístup je přes dům. Poté jsme odstranili část staré omítky, starou elektriku i rozvody vody a kanalizace, stropy, obklady až jsme nakonec zjistili, že musíme odstranit veškerou omítku, a tak nám zbyli akorát obvodové zdi. Než jsme mohli začít vůbec něco budovat, trvalo to celý jeden rok. Z našeho malého domku jsme za tu dobu odvezli asi 10 kontejnerů suti, část škváry z podlah se zužitkovala před domem, dřevo spálil soused a kovy jsme zpeněžili v kovošrotu.

     Další rok, rok a půl se navážel nový materiál zase zpět do domu a budovalo se. Kromě rozvodů elektriky a osazení nových trámů v podkroví jsme dělali vše úplně sami (tedy hlavně Míra) za pomoci chytrých rad a asistence tatínka. Dům pochází z roku 1892. Stěny jsou částečně z kamene a dosti křivé. Místy se házeli až 8 cm omítky, což spolykalo značné množství materiálu. Práci nám neusnadnil ani předchozí majitel svými  „odbornými“ zásahy a krechtováním kdejakého bordelu po domě, dvoře i zahradě. Jeho nejoblíbenější materiál byl beton nebo sádra.

     Dům sice není ještě úplně hotov (chybí podkroví a zateplení), ale už nyní je to nebe a dudy. Hlavně už rok bydlíme. Více o tom všem snad napoví připojená fotodokumentace (viz odkaz v pravém menu:  fotoalbum - rekonstrukce).

24.10.2008 09:54:55 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se