Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Elektrický sloupek

     Rodiče jsou již šťastnými vlastníky stavebního povolení, takže jsme mohli začít s přípravou kapličky pro elektroměr. A jelikož časem snad bude stát i druhý dům, bylo nutné počítat s kapličkou pro elektroměry dva.


     Protože jsme chtěli ušetřit a další práce zatím naplánovány nebyly, dohodli jsme se, že výkop pro základy vykopeme já společně s tátou vlastními silami, jelikož zvát bagr kvůli jedné jámě nemá smysl. Míra byl marod, takže nás v tom nechal samotný a následující týden pomáhal se zděním.


     Kopat jsme začali 12. září 2008. Protože pozemek byl dříve obdělávaný, předpokládala jsem, že půda bude kvalitní a udělat výkop cca 1 x 1 x 1 metr bude borůvka. Jak jsem se mýlila. Jíl se lepil na lopatu, rýč i krumpáč a do toho ještě sem tam nějaké pořádné kameny. Nakonec jsme to za jedno odpoledne zvládli. Nyní už sloupek stojí a čeká na zavedení el. přípojky.


     Sloupek jsme stavěli ze štípaných betonových tvárnic KM beta, jelikož stejný systém má i soused a tak jsme chtěli dodržet linii. Přesné náklady nevím, protože šli na vrub rodičů, ale odhaduji je tak na 50 tisíc (jenom rozvodná skříň stojí kolem 10-ti tisíc Kč a to potřebujete dvě, další náklady obstarají tvárnice a beton). Navíc musíte počítat s výdaji za realizaci samotného přivedení elektriky Rozvodnými závody do vaší kapličky. Ty se nás naštěstí netýkají, protože mi si necháme pouze instalovat druhý elektroměr do kapličky rodičů. Ty v únoru složili částku 16 500,-- Kč a ještě nyní čekají na připojení. ČEZ má totiž lhůtu 4 + 6 měsíců (výběrové řízení, zpracování projektu, realizace přípojky), takže celkem 10 měsíců. A můžete si být jistí, že tuto lhůtu hodlají využít.
26.10.2008 16:24:49 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:
  • 17.02. 11:24, Dan Stastny

    Dobry den prosim vas nyni budu stavet take kaplicku ze traceneho bedneni slo by prosim vyfotit kaplicku i z boku a ze zadu?Jde mi o to jak hlubokou ji mam vyrobit dekuji za ochotu s pozdravem Stastny.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se