Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Vodoměrná šachta

    Kromě elektrického sloupku musíte mít na pozemku instalovanou vodoměrnou šachtu, ve které bude umístěn vodoměr, protože ten musí být přístupný. Pro nás to znamenalo instalovat vodoměrnou šachtu pro 2 odběratele, jejíž cena se pohybovala kolem 16-ti tisíc.


     Vodovodní přípojka byla SČVaK připojena první týden v říjnu 2008 a opět jsme narazili na potíže. Naše představa byla, že SČVaK provede navrtávku hlavního vodovodního řadu, přivedou vodu do vodoměrné šachty, kde se nainstaluje armatura (Téčko) a odtud se povede ke každému domu vlastní vodovod osazený vodoměrem. Toto nejlogičtější řešení však narazilo na odpor pánů inženýrů, kteří nám dali následující možnosti výběru:1) dvě navrtávky + dva vodoměry
Každou navrtávku si ovšem nechají zaplatit. Jinak nerozumím tomu, proč si chtěj vlastní potrubí kurvit dvěma navrtávkama vedle sebe, což dle mého mínění představuje potenciální možnost následného poškození řadu.
2) jednu navrtávku + podružný vodoměr
To znamená následující:
SČVaK bude mít vedeného jednoho odběratele (rodiče), kteří budou platit odběr vody. Odběr vody druhé domácnosti se pak zjistí odečtem z podružného vodoměru a finanční vyrovnání je již mezi majiteli nemovitostí, tj. bez účasti SČVaK.


     Nakonec jsme zvolili druhou variantu, protože nepředpokládáme, že bychom se spolu nedohodli a že by jeden či druhý nemovitost prodal nějaké cizí osobě. Snad do budoucna nevzniknou nějaké potíže.
28.10.2008 13:35:49 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 03.10. 11:19, Tom

    ... a proč není možná jedna navrtávka a teprve na konci přípojky vodovod rozbočit a osadit dvěma vodoměry a dvěma uzávěry?

  • 02.03. 14:29, a

    2 navrtavky jsou kvuli budoucimu moznemu odpojeni neplaticu :)


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se