Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Kanalizační přípojka

     Kanalizaci pro oba domy jsme navrhli jako jednu přípojku pomocí které se dovede kanalizace na pozemek. Na něm se umístí rozdělovací kanalizační šachta, do níž se napojí oba domy. Tato varianta se inženýrům z SČVaK opět vůbec nelíbila, protože ty by nejraději, aby každý dům měl vlastní potrubí zaústěné do jejich páteřní kanalizace. To by ovšem pro obě domácnosti představovalo kopat 2 výkopy a vést cca 20 a 30 m potrubí.  


     Toto řešení jsme dělali i s ohledem na plánovanou asfaltovou komunikaci obce, která by se měla v příštím roce realizovat a která by se v případě druhé stavby musela kvůli napojení naší kanalizační přípojky překopat. Toto odmítá jednak starostka obce (ani se nedivím, proč taky rozkopat úplně novou cestu) a nám by se tak položení kanalizace o to více prodražilo.


     Nakonec v rámci stavebního povolení rodičů řešení schválil i SČVaK. Snad na to páni inženýři nezapomenou při dalším stavebním řízení. Předpokládám, že dotěrné otázky na navržené (a z části již realizované) řešení se nám stejně nevyhnou.
30.10.2008 07:41:47 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se