Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Podpis darovací smlouvy a žádost o vyjádření SÚ k rozdělení pozemku - part II.

     Ve středu jsme obdrželi od geodetů další 2 geometrické plány. Na jednom je na naší budoucí části pozemku vyznačeno věcné břemeno na příjezdovou cestu k domečku rodičů, na druhém je další věcné břemeno - sítě. Ve čtvrtek jsem byla s rodiči u notáře, kde se podepsala darovací smlouva a smlouva o zřízení věcného břemene (v jednom), jejíž součástí jsou všechny tři geometráky, přesně dle požadavku vedoucí SÚ. Hned v pátek byla na teplický magistrát nová žádost o vyjádření k rozdělení pozemku, tak snad už se nám ty ledy podaří prolomit.


     Ještě stále věřím, že na jaře začínáme stavět a pevně doufám, že tento blog bude ku prospěchu dalších nadšenců a že se nezvrhne jenom v další blog o tom „jak jsme si nechali postavit dům“, kterých je na internetu milión a kvalita většiny z nich nestojí za nic. Ono také co čekat, když většinu z nich píšou vydržovaný ženštiny na mateřské dovolené, které se vám v různých diskuzích neustále snaží radit, stále zpochybňují vaše články a kvalitu vaší stavby, kterou poměřují pouze rozpočtem a když vás jejich „erudované“ odpovědi dopálí a mrknete na jejich blog, kde zjistíte, že dotyčná není zas tak chytrá, jak si myslí a vy jí na to upozorníte, ona vám dloubne pod žebra. Holt, když do někoho rejpu, musím čekat, že mi oplatí stejnou mincí a ne ho okamžitě označit za „zakomplexovaného“ a „závistivého“ jedince. Jo, lidská blbost je nekonečná. Na rozdíl od ní nebudu uvádět o koho se jedná ani adresu toho blogu, protože já nejsem moralista jen na oko.


     Ano tento blog je o stavbě levného domu, jelikož my zkrátka bydlení nepovyšujeme na něco více, pro mě to není životní styl a důvod k chlubení, ale pouze prostředek ke spokojenému životu, takže kdo čeká něco více, je asi na špatné adrese. 


     To jsem se trošku nechala unést, takže co dále… Vzor darovací smlouvy a smlouvy o zřízení věcného břemene jsem stáhla na webu http://www.vzory.cz, který tímto doporučuji. Jedná se o takové všeobecné vzory, takže nešli přímo napasovat na naší situaci a tak jsme ještě pro jistotu přistoupili ke konzultaci s Katastrálním úřadem v Teplicích, u kterého bude zapsán vklad do KN. 


     Ještě jedna taková užitečná poznámka; darovací daň pokud se jedná o příbuzenskou linii se neplatí, ovšem u notářky jsem se dozvěděla, že budu platit daň ze zřízeného věcného břemena. V jakém právním předpise je to ukotveno jsem zatím nezkoumala, čert aby se v té naší legislativě vyznal. Asi počkám, co mi vyměří sám finanční úřad.
21.02.2009 12:21:54 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se