Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Vyjadřovačky

     Poté, co jsem v úterý byla na rozvodných závodech, jsme se včera hned po práci, tj. ve středu stavili na Obecním úřadě, kde jsem jednak předložila Žádost o umožnění vybudování příjezdu k pozemku přes pozemek obce (asi 1 m trávníku mezi silnicí a naší parcelou) a dále pak s Žádostí o vyjádření ke stavbě, resp. s informací o záměru výstavby RD podle ustanovení § 104 zák. 183/2006 Sb., jelikož jeden ze sousedních pozemků je obce. Rozhodnutí bych měla obdržet během příštího týdne. O víkendu se pak stavím ještě u majitelů další sousední parcely, čímž toto budu mít kompletní, jelikož vyjádření rodičů již mám a dále i jejich souhlas s napojením na kanalizaci na jejich pozemku.


      No a jelikož už máme k dispozici projekt umístění stavby, zajedu v pondělí na SČVaK s žádostí o vyjádření k PD. Na to jsem vůbec zvědavá, co nám k tomu řeknou.


      Dále by mělo následovat souhrnné povolení, což ještě přesně nevím, co je, takže zavolám na příslušný SÚ, zda jej vůbec budou vyžadovat. Mělo by se jednat o souhrnné vyjádření dalších dotčených orgánů, zejména ochrany přírody, takže třeba odbor životního prostředí a CHKO. Pak se ještě musím dotázat, jestli nebudu muset požádat o vyjmutí ze zemědělského půdního fondu, no a na závěr nechat vypracovat radonový průzkum. Tím to snad bude kompletní a budu moci žádat o stavební povolení, resp. ohlášku, jelikož zastavěná plocha stavby nepřesahuje 150 m2. Uf…
12.03.2009 19:03:03 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 03.02. 17:26, Ája

    Měla by stačit taková ta zpráva, co je součástí projektu (tedy předpokládala bych, že bude). Jinak je samozřejmě nutné ji objednadnat u nějaké firmy, která se zabývá PO.

  • 03.02. 11:57, Jana

    Zdravím.potřebovala bych žadost o vyjadření hasičů ke stavbě rodinného domu.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se