Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Oprava kanalizační průchodky, přívod užitkové vody do domu

    Jak jsem zmínila v předchozím článku, průchodka kanalizace chlapcům z realizační firmy při vylití základové desky jaksi upadla, holt si to ZASE nepohlídali a tak proběhla během minulého týdne další oprava. Na pomoc byli přizváni další otcovo známí, tentokráte instalatéři, kteří přinesli cenné rady a vlastní zručnost. Za asistence Míry a táty došlo k vybourání části základové desky, odříznutí vyosené trubky a nahrazení kolenem, takže nyní již stoupačka nebude zasahovat do zdiva nosné příčky. Na závěr došlo k zalití betonem. Takže tahle nedbalost stála 3 pytle cementu, zameškané hodiny v práci, drahocenný čas 2 profi instalatérů, drahocenný čas 2 neprofi instalatérů, najetých 200 km a odpovídající množství propáleného paliva, jedno kanalizační koleno a bůhvícoještě. A to jsme si původně představovali, že firma nám práci usnadní a vyšetří čas. Opak je pravdou.


     Při této příležitosti ještě Míra napravil jeden náš restík, na který jsme v tom fofru úplně zapomněli a sice navrtal základovou desku a protáhl jí vodovodní trubku, která bude tvořit hlavní přívod užitkové vody do domu z dešťové jímky. Tato voda bude využívána na splachování WC a praní prádla, tak jak jsme si to původně naplánovali.


     08.06.2009 09:57:05 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 12.07. 07:58, Ája

    Žádnou dešťovou vodu do kanalizace odvádět nebudeme. Vodní zákon se dešťovými vodami nezabývá, zákon o vodovodech a kanalizacích se v otázce dešťových vod na RD nevztahuje. Co se týče placení stočného, na stránkách dodavatele není ani zmínka. Je to prostě problém, že se naše legislativa touto problematikou zabývá pouze úzce...

  • 11.07. 11:40, Mista

    Je to sice z ekologického hlediska chválihodné využívat dešťovku , ale nikde se tím nechlubte. Dešťová voda se nesmí odvádět do kanalizace ,a navíc šidíte VAK o stočné :-)


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se