Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Zdění - den druhý


     V sobotu (1.8.2009) proběhla druhá fáze zdění. Tentokráte byla účast přátel menší a tak jsme byli jenom 4 (vč. mně, tj. jedné statné ženy). Výhodou bylo, že Míra v týdnu nechal složit další várku tvárnic přímo dovnitř do stavby a tak odpadla náročná fáze „doprava tvárnic kolečkem na místo“, která samotná vyžadovala účast 2 pracovníků. (Poprvé to nebylo možné a to z důvodu, že založení stavby bylo zaměřováno pomocí laserové vodováhy a prostor musel být volný.)


     Ještě před započetím zdění se zdi znovu přeměřily, převážily a sklepaly paličkama a mohlo se začít. Byly opět 2 party – Míra + táta a kamarád Kelisch + já (chudák to odnesl, ale je na rozdíl od Míry odpočatý a plný síly :-D). Stihli jsme dalších 6 šichet, což je stejné množství jako minule (90 cm); celkem už jsme tedy dosáhli 195 cm. Práce začíná být obtížnější o to zvedání do výšky - došlo už i na lešení a tak jsem zvědavá, jak se nám bude dělat nadezdívka a štíty. Zatím nad tím raději nepřemýšlet.


     Jinak postup je pořád stejný, tzn. ometou se tvárnice, usadí, srovnají se poklepem paličkou. Jednou za čas dojde na vodováhu nebo provázek, příp. nerovnosti se dorovnají podložením lepenkou. Neocenitelné na tomto způsobu zdění je, že po skončení prací si posbíráte košťátko, paličku a vodováhu a máte uklizeno. V porovnání s neustálým mytím vercajku při klasickém zdění je to zlatý! Co k tomu víc dodat?     
obr. 1: detail podložky         obr. 2: silák Keli                  obr. 3: zdění


     
obr. 4-6: pořád zdění


     
obr. 7: manipulace s lešením     obr. 8 a 9: přesun hmot


  
obr. 10: příprava tvárnic    obr. 11: po 2 dnech zdění


03.08.2009 11:30:45 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se