Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Betonovaní – přípravné práce


     V sobotu (8.8.) jsme připravili překlady stavebních otvorů (oken, dveří). Bednění vč. hřebů je zahrnuto v ceně stavebnice a přichystal nám je sám dodavatel projektu, takže o další starost bylo méně. My jsme jen vzali bednění odpovídajícího rozměru, umístili do příslušného otvoru, srovnali vodováhou a celé uchytili 4 ks hřebů do předvrtaných děr. Věncové tvárnice uložené na bednění se musely upravit a sice tak, že spodní zámky bylo nutné odříznout flexou, aby se dosáhlo stejné výšky překladu.


     V další fázi proběhlo umístění roksorů do věncovek a jejich svaření pomocí půjčeného inventoru. Tímto úkolem jsme pověřili tátu, jelikož mi umíme vařit tak akorát v kuchyni. Armovací železa jsou opět zahrnuty v ceně stavebnice.     
obr. 1-2: detail bednění                                       obr. 3: armování


     
obr. 4: průchodka     obr. 5: detail překladu     obr. 6: příprava armatur


     
obr. 7: hotové překlady    obr. 8: svařování    obr. 9: doposud vyprodukovaný odpad10.08.2009 07:35:33 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

3 komentářů:
  • 10.08. 13:59, Míra

    Ve zkratce se dá říct, že stavebnice obsahuje všechno kromě lepidla :-) Beton není součástí stavebnice. Byl jsem z toho dost překvapený co vše k tomu dostanu. Takže základ jsou tvárnice. To je jasný. No a teď jsem přebíral materiál na fošnový strop a věnec. Dostal jsem všechny armatury pro armovaní na celý dům, kotevní pásovinu na přichycení pozednice. Bednění pro podepření věnce (viz. foto) Hřebíky pro uchycení bednění do zdi. Fošny na strop a šest dvoustovek hřebíků pro úpravu stropu kvůli prostupu komína. Dál dostanu ještě 2,2 kubíku prken a cca 400-600 hřebíku na přibití prken. Podrobný soupis vytáhneme z dokumentace. Je potřeba ještě počítat s nákupem polystyrenu o sile 5cm pro přípravu bednění kolem fošen viz obr. ( http://www.volny.cz/p-marek/foto_galerie/fotky/34.jpg ) A vymyslet jak provedete ucpávky otvoru. My volili taktéž polystyren, ale lze použít i jiné alternativy dle návodu výrobce. (igelit, papír, lepenku)

  • 10.08. 10:31, Ája

    To Milan: Také zdravíme, vše, co je součástí dodávky je přesně napsáno v tom manuálu ke zdění, takže není problém to sem všechno vypsat. No a na p. Marka se zkuste obrátit asi spíš telefonicky. Nevím, jak často chodí na mail. Jinak si myslím, že ty ceny budou stejné.

  • 10.08. 10:18, Milan Staněk

    Zdravím, jde vám to pěkně od ruky. Jenom kdyby zbylo trochu času mohli byste písnout co vše obsahuje stavebnice. Psal jsem maila p. Markovi ohledně aktuálních cen stavebnic a žádná odpoveď. Předem dík.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se