Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Fošnový strop

 

     Včera (18.8.) po práci jsme položili fošnový strop a další vrstvu tvárnic. Bude následovat ochranný nátěr proti škůdcům dřeva (Bochemit QB profi), 'zašalování' fošen mezi tvárnicemi a vylití betonem. Následně provedeme prknový záklop. Dnes by měla proběhnout další navážka materiálu a to právě prken na podlahu.

     No, Míra konstatoval, že domluva s p. Markem starším ohledně dopravy a nakládky je občas dosti prazvláštní, ale co se dá dělat. Hrubou stavbu a přesun kvanta materiálu musíme nějak protrpět.

     Jo, jinak strop je jako když střelí, takže jsme ani nevypodkládávali. Některé fošny jsou 'jako hokejky', před položením podlahy přijde místama na scénu pravděpodobně elektrický hoblík.

19.08.2009 06:28:34 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

6 komentářů:
 • 02.09. 07:23, Ája

  2 Vároš: Momentálně je to předmětem diskuze mezi mnou (zastáncem) a Mírou (kverulantem a odpůrcem). Já bych chtěla trámy přiznat alespoň ve vstupní hale u schodiště, jenom je potřeba vyřešit parozábranu a částečné zateplení této zóny, příp. zvýšit ochranu obnažených fošen. Zatím to ještě není aktuální. Taky si nejsem jistá, jak se na to bude tvářit požární technik při kolaudaci, ale vzhledem k tomu, že se to běžně dělá, nějaká cestička se najít musí.

 • 01.09. 08:18, Vároš

  Každý den sleduji vaše stránky a čekám na další a další novinky, fotky..... Držím vám palce!!! Máme v plánu vystavbu podobného domku stejnou technologií. Jen bychom chtěli přiznané stropní trámy. Zvažovali jste i tuto alternativu stropu?

 • 24.08. 06:22, Ája

  Krásné to bude až to bude hotové :-). S tím sádrokartonem je to zvláštní. Praskat by neměl. Pokud se dá na profily nikoli na dřevo, tak profily by to měli vyrovnávat. Uvidíme. V našem současném domově jsme věšeli profily na nové trámy a nijak to nepraská. Občas v tom loupne, ale jináč to drží. Nad něčím jsme si onehdá trochu lámali hlavu, ale momentálně si nevzpomenu. Každopádně díky za nabídku a pokud budeme potřebovat nějak poradit, napíšeme.

 • 21.08. 09:39, Lukáš

  Jinak když to vidím, úplně jsem si na to všechno znovu vzpomněl....máte to krásné...mám doma téměř identické fotky:-)...kdybyste něco potřebovali, rád poradím. Za těch pár let je domeček pořád jako nový, jen nám ho trochu likviduje náš malý synek:-). Jinak nám dělá starost praskání mezi obvodovými zdmi a sádrokartonem v podhledech v místě spoje u stropu, už to potřetí akrylátuju a pořád to sedá....inu, dřevo je dřevo. Na to ale opravdu nevím, co Vám poradit.

 • 20.08. 06:31, Ája

  Děkujeme za radu. Koukala jsem, že maj snímek průřezu podlahy i na svém webu. Byli jsme překvapený, že to dělali polystyrenem. I pan Marek nám to včera potvrdil. No, už jsme se o to zajímali a pravděpodobně zvolíme některou ze suché nivelace, třeba Liapor nebo namontujeme desky Rigips (jsou to nějaké tvrzené podlahové) a vylijeme klasickou nivelačkou. Uvidíme. My si nějak poradíme ;-). Tak ať se vám dobře bydlí.

 • 19.08. 12:01, Lukáš, majitel M10A - kolaudace 2008

  Ahoj stavitelé, mám tu čest takovýto dům pár let obývat, až doděláte ten strop, p. Marek tam na prkna pokládá 50 mm polystyren a na něj dřevotřískové desky, které přišroubuje skrz desky dlouhými šrouby za záklop a přetmelí. Vypadá to dobře, je to izolované, ale nedělejte to! Zkuste vymyslet něco jiného, příšerně to vrže a nic s tím nejde...každý krok je utrpení:-)....tak to jen taková rada, přeji pevné nervy a hodně štěstí


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se