Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Betonování 2. věnce, založení štítů


     V pátek (4.9.) jsme ještě učinili přípravné práce pro sobotní betonování druhého věnce a sice svaření železných výztuží. V sobotu (5.9.) jsem nastartovala míchačku a zahájili jsme samotnou betonáž věnce. Obě tyto práce proběhli stejně jako u prvního věnce, takže asi nemá smysl to nějak dlouhosáhle rozepisovat. Akorát betonu bylo potřeba méně, odhadem necelá polovina, takže dejme tomu 1,2 m3 (?).


     V neděli (5.9.) Míra založil na věnci první řadu tvárnic na obou štítových stěnách. Postup shodný jako při založení první řady nad prvním věncem – viz článek.


     No a jelikož navaření kotevní pásoviny na výztuži prvního věnce neproběhlo tak úplně správně (tatínek byl zase chytřejší než mi), pásovinu při navařování zasunul příliš hluboko a po vyzdění nadezdívky byla moc krátká na uchycení pozednice (přesah pouze nějaké 2/3 cm). A tak Míra musel v týdnu koupit další pásovinu, navrtat jí, nařezat a v neděli došlo k navaření těchto „kvantlíků“ na tu stávající, která je již zabetonovaná. A pak, že rodiče mají vždycky pravdu.


   Druhý věnec
obr. 1: Míra zakládá štíty   obr. 2: druhý věnecobr. 3: nastavení kotevní pásoviny pozednice


07.09.2009 10:23:26 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se