Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Betonový potěr překladu a založení komína


     V pátek (11.9.) tátovi přivezli kubík betonu na zádveří (už si tu jejich kůlničku zvětšují). Z kubíku se nakonec vyklubaly kubíky asi 2 a tak jsme toho využili, připravili si i druhý překlad oken a oba dva překlady probetonovali. Další beton jsme ještě zužitkovali k zalití dalších otvorů ve tvárnicích určených k probetonování.


     V sobotu jsme si odskočili od zdění odehrát jeden koncert s kapelou a v neděli (13.9.) jsme založili další řadu tvárnic nad překlady na betonový potěr. Tím, že se tvárnice zasazovali do betonu, který je bude fixovat, využili jsme přebytečné půlky a naprasklé celé tvárnice, abychom ušetřili materiál, tedy ty chybějící celé tvárnice. Je to sice prasárna, ale bude to bez dohadů. Na zbývající část štítu chceme místy využít přebytečné věncovky, které budou opět suplovat chybějící celé tvárnice. Vzhledem k tomu, že tato část stavby už více méně nic neponese, v tom nevidíme zas až tak velký problém. Ideální to není, ale ve vrchní části štítu se většina stavebních otvorů fixuje betonem, takže to musí držet. A tak doufám, že tento týden se nám podaří dozdít kompletní stavbu. Jednak musíme do patra vynosit poslední tvárnice na zdění a pak taky vyřešit vyšší lešení, které budeme potřebovat a které máme slíbené od známého.


     V neděli se nám zároveň podařilo založit první komínovou tvárnici, kterou je nutné usadit do betonu. Otvorem v dřevěné podlaze, resp. ve stropu vynechaným na komín jsme si spustili olůvkem kolmici a vymezili body. Pro jistotu jsme si je překreslili i na zeď a pomocí vodováhy promítli průběh komína na stěnu, aby se nám nestalo, že komín bude zasahovat do fošny stropu nebo něco podobného. Tvárnici jsme usadili pomocí gumové paličky a vodováhy do roviny, takže máme přichystáno na další práci a sice vyzdění kompletního komína. Více komínu budu věnovat v samotné kapitole až na to dojde řada.



obr.: založení komína


15.09.2009 07:17:17 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se