Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Jižní štít kompletní     V týdnu jsme se opět jeden den dostali na stavbu a tak jsme se pustili do dalšího zdění štítů s tím, že co stihneme, to stihneme. Eliminovali jsme betonování a na sucho složili dalších 6 řad tvárnic na každé straně.


     O víkendu jsme byli poněkud časově zaneprázdnění a tak jsme se na stavbu dostali až v neděli (20.9.). V pátek hrál koncert Míra a v sobotu zase já a tak byla znát únava. Stihli jsme nicméně dozdít jižní štít, takže je kompletně hotov včetně probetonování všech předepsaných otvorů. K tomu, abychom mohli pracovat bylo nutné v týdnu dovést slíbené 3,5 m lešení, neboť velikost štítu od podlahy v patře je nějakých 5 m. Práce se hodně zpomalila tím, že se materiál musí neustále přenášet a to ještě ke všemu do poměrně velkých výšek. Nicméně i tak jsme spokojeni, že se nám podaří stavbu vyzdít za nějaký měsíc a půl (3/4 ?). Původně jsme si mysleli, že již tento týden nastoupí firma pana Marka a založí pozednice a krov, ale bohužel jsme to nestihli a tak snad příští týden.


     A jak už jsem avizovala, chybějící celé tvárnice jsme nahradili přebývajícími věncovými, což byste ani nepoznali. Tím je to vyřešené a bez dohadů a dalších nákladů na dopravu (i když to by bylo předmětem diskuze s dodavatelem stavebnice).


         
obr. 1: částečné vyzdění štítů   obr. 2: práce na jižním štítu   obr. 3: severní šít   obr. 4: probetonování tvárnic


                                            
obr. 5: pohled od SZ     obr. 6: práce na jižním štítu     obr. 7: nahrazení celých tvárnic věncovkama


  
obr. 8: jižní štít   obr. 9: jižní štít hotov


22.09.2009 13:48:39 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se