Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Dokončení krovu


     Ve středu 7.10. Míra společně s tátou doložili a pospojovali poslední 4 krokve ve štítech. Míra někde doma vyhrabal dokonce tesařský úvaz, takže bezpečnost práce byla zajištěná. To přidalo mé dušičce na klidu. Krokve vytáhli na střechu podél prvních krokví, zajistily provazem proti příp. pádu a pak přehodili přes zdivo štítu a uložili na předem vyznačená místa. Na závěr umístily na stavbu tzv. glajchu, nebo-li lidově řečeno májku, aby nám přinesla štěstí. Tu jsem se ještě druhý den jala vyzdobit pentlemi, což mě brzy přešlo (malinko jsem si nadělala do gatí, ale psst!).


     Já jsem mezitím natírala prkna na podbití střechy, jelikož se budou muset nabít ještě před samotným položením střešní krytiny. Nekonečná práce a tak ani nebyl čas dokumentovat úsilí chlapů. Musíte se spokojit alespoň s konečným výsledkem...


  
obr. 1 a 2: broušení krokví před nátěrem


         
obr. 3: hotový krov-pohled od S     obr. 4: glajcha     obr. 5: hotový krov-pohled od J


12.10.2009 18:14:08 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

5 komentářů:
 • 16.10. 18:11, Ája

  Ó, děkujeme. Neměli byste to s tou chválou přehánět. Aby nám to nestouplo do hlavy :-). No, my tak nějak při zaměstnání pěstujeme více koníčků - je to náročné, občas bysme potřebovali, aby den měl min. 60 hodin :-) Dokončení stavby zpomalí určitě počasí. Pokud budou mrazy, nebude se dát betonovat podlaha, takže se ani nebudou moct udělat příčky. Pokud bude plískanice, mix se k domu přes rozbahněný pozemek ani nedostane. Ale my si nějakou aktivitu najdeme. Bohužel nás zdržela celá slavná ČMSS (už jsem si vylila srdíčko v příslušné rubrice). Oproti původnímu plánu jsme totiž začli ne v květnu, ale poslední týden v červenci (takže zima na krku). Jinak co se týče té závisti. Jednou jsem si dovolila zúčastnit jisté diskuze (od té doby to již nedělám) a byla jsem naopak já označena za závistivce. Upřímně. I kdybych ty peníze měla asi bych je do stavby neinvestovala, pokud se to dá vyřešit levněji. Díky za přání a ať se Vám rovněž daří.

 • 16.10. 15:22, alili

  Musím vás velmi pochválit, jste strašně šikovní.Radost se na vás dívat, jak vám dům roste pod rukama.A to jej stavíte popři zaměstnání.Klobouk dolu.Všichni co si myslí, že barák stojí 4 miliony, musí pěkně zuřit.Vytřeli jste jim zrak.Kdy plánujete, že byste už bydleli v domku?Podle tempa jakým to stavíte to snad vypadá už na vánoce.Držím pěsti a mějte se.

 • 15.10. 10:25, Ája

  Zdravíčko, co se týče původní cenové kalkulace, zahrnovala ty nejvýznamnější položky. Podle toho jsme odhadli výši půjčky (1,1 mil Kč mých naspořených 100 tisíc). Do kalkulace nebyly zahrnuty náklady na zasíťování (řešeno před úvěrem), projekt, dopravu, geometráky a další podobné záležitosti. Zároveň jsme v kalkulaci třeba neuváděli položky typu parapety, fasádní barva, sádrokartonové lišty, malby, kachlová kamna, střešní okna atd. Z předchozích zkušeností víme, že určitá finanční injekce přijde každý měsíc s výplatou a než určitou práci uděláte, uplyne měsíc a máte další drobný obnos, který opět proinvestujete. Zatím se mi daří většinu položek oproti původnímu rozpočtu snižovat. Tak například střešní krytina nás stála oproti 63 tisícům (a to bylo počítáno pouze na základní tašky) jen 58 tisíc (a to komplet). Okna místo 77 tisíc vyjdou cca na 65 (a to nebudou bílá, ale v dekoru). Komín rovněž nestál 58 tisíc, ale 48 tisíc atd. atd. Zkrátka někde se peníze vyšetřily, někde zase utratily. Domnívám se, že stavbu dokončíme za nějakých 1,2 mil. Kč bez půdní vestavby, garážového stání a plotu. To jsou věci, který se dají řešit separátně a navíc třeba po odprodeji současného bydlení. Mimochodem rekonstrukci stávajícího domu jsme financovali čistě jenom z výplat a No problemo.

 • 14.10. 09:21, Lukáš

  Já jim věřím:-) ...stavěl jsem na chlup stejný dům...ale milión je málo. Dal jsem 2,5 Mio, ale plus bazén, terénní úpravy, chodníky a dovnitř spoustu věcí navíc oproti původnímu projektu...i tak slušná cena....tohle zdivo je skvělé, dal jsem 10 cm polystyren a dovnitř stačí jen tenké omítky, je to krásně rovné. Máme ten dům na vesnici, je krásně jednoduchý a dobře se nám v něm žije.

 • 13.10. 20:38, Milan Staněk

  Koukám jak vám to jde od ruky, ale zajímalo by mě jestli se budete vejít do toho předpokládaného milionu. Děkuji za odpověď.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se