Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Další boje s ČMSS

Chtě nechtě, zase už jsme u toho šíleného papírování. Jelikož potřebujeme další penízky na stavbu, začala jsem se zaobírat plněním podmínek k doúvěrování stanovených ČMSS ve smlouvě. Jedno osobní setkání, jeden telefonát a 2 maily s paní inženýrkou a už zase začínám vidět rudě...
     7. září 2009 bylo z naší strany provedeno ohlášení rozestavěné budovy do KN na základě geometrického plánu. To je celkem běžná praxe. Jenže já jsem dostala jako podmínku doúvěrování tu šílenou klausuli, že musí být na pozemku rodičů zřízeno věcné břemeno pro naší kanalizaci. Takže nejen, že jsem musela docílit zřízení věcného břemene na pozemku, který mi nepatří, ale v souvislosti s touto změnou v katastru se musel nechat zpracovat další geometrák (za 2 380,- Kč).


     19.12.2009 jsem se e-mailem dotazovala zástupkyně ČMSS, co k tomu budou oni chtít – zda budou vyžadovat jedno paré smlouvy o zřízení věcného břemene či nikoli. Prý bude stačit kopie návrhu na vklad do KN s číslem jednacím a následně po zapsání výpis z KN na pozemek rodičů. Fajn. Takže jsem před svátkama zašla na katastr a provedla návrh na vklad (za dalších 5 stovek) a následně po novém roce pořídila výpis (za kilo).


     Na začátku ledna jsem e-mailem vznesla další dotaz, zda je možné domluvit si schůzku, sesmolit formulář žádosti a samozřejmě jsem se nezapomněla zeptat, co ještě mám všechno doložit, aby mohla být moje žádost vyřízena. Prý jenom ten výpis z katastru a pak mám rovněž doložit všechny doklady o proinvestování poskytnutých finančních prostředků, tzn. účelovost. To jsem měla splněné, ale na naléhání paní inženýrky jsem doma vyšátrala ještě 2 daňové doklady z OBI na celkem bezvýznamné částky. 12.1.2010 na naší schůzce mi bylo sděleno, že na základě těchto podkladů mi bude do 2 dnů zaslána zástavní smlouva na dům, kterou jí následně s ověřeným podpisem doručím do kanceláře, kde ona napíše návrh na vklad do KN, se kterým pak půjdu na katastr.


     Jenže za 2 dny mi nedorazila žádná smlouva, ale další e-mail, že prý nemám na listu vlastnictví zapsanou rozestavěnou stavbu. A to mi svitlo, že paní si zapomněla říci ještě o výpis z KN z mého listu vlastnictví a tak jsem si jí hodlala vychutnat. E-mailem jsem jí poslala odkaz na stránky ČÚZK (tedy Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního), kde je volně přístupné nahlížení do katastru nemovitostí, napsala jsem název katastrálního území a řekla jsem jí, ať si to ověří. Další den v pátek následoval telefonát. Paní inženýrka nejen, že mě vzbudila při mém odpoledním odpočinu, ale mlela zase jak kafemlejnek, že rozestavěnou stavbu nemám zapsanou na listu vlastnictví a že tam není uvedena rozestavěná budova, ale trvalý travní porost. Odpověděla jsem jí, že toto bylo provedeno již v září a že se špatně podívala, načež ona mi začala tvrdit, že jsem buď žádost na katastr podala nesprávně nebo to na katastru udělali chybu v zápisu. Prý je to běžné. Takže ne ona, ale buď já nebo katastr, jehož pracovníci to dnes a denně dělají. Asi je tohle učí na kurzech nasertivity. Když jsem jí asi 3x zopakovala to samé, což nechtěla vzít na vědomí, abych tuto bezvýchodnou konverzaci ukončila, slíbila jsem jí, že se na to podívám.


     Večer jsem si sedla k počítači, otevřela si patřičnou stránku ČÚZK, našla si obě parcely, abych zjistila, že jsem měla pravdu a list vlastnictví je u obou uveden. Samozřejmě byla parcela pod domem označena jako rozestavěná budova nikoli trvalý travní porost. Není mi tedy jasné, kde a co vlastně hledala. Takže ten debil nejsem ani já, ani katastr (překvapivě), ale pravděpodobně paní inženýrka – obchodní ředitelka. Já padnu. Tahle ženská je fakt úplně úplně blbá a má takovouhle funkci. Já v téhle zemi už nechci žít. Z každého výpisu jsem si udělala print screen obrazovky, uložila jako obrázek a následně jí to poslala mailem s poměrně nevybíravým textem (viz obrázek), protože už mě, s prominutím, sere. Takového času a peněz mě to stojí, ale jak opět říká můj táta, že ho pořád tak cituji: „Jeden blbec zaměstná deset chytrejch.“ A jako vždy má i v tomhle pravdu. Za 3 dny jsem obdržela požadované smlouvy, nyní čekám, jak to bude pokračovat.


     Na závěr důrazně DŮRAZNĚ varuji před jakoukoli spoluprácí s tímto institutem. Kdybych jenom měla spočítat, kolik mě jejich služby už stály, odhadem bych se dopracovala k částce kolem 30-ti tisíc korun! Bez legrace. Jakákoli machinace, sepsání smlouvy, poskytnutí peněz, všechno je zpoplatněno. K těmto (pro ně) běžným nákladům si pak navíc vymyslí třeba to věcné břemeno a platíte zas další a další peníze navíc za geometráky, neustálé vklady do katastru a následně výpisy z katastru, abyste jim dokázali, že jste vklad skutečně provedli.


     Jo a ještě jedna věc, na kterou jsem si vzpomněla. Od ČMSS jsem dostala kalendář splátek, kde je uvedeno, kolik činí první splátka, kdy dojde ke snížení/zvýšení, kdy bude splacen meziúvěr a začne se splácet úvěr, kdy bude splacena celá částka atd. Když jsem se ovšem podívala na první výpis, kde mi byly sraženy úroky a spoření, částky se s tím, co je uvedeno v kalendáři neshodují! Ale možná by mi to paní ředitelka vysvětlila. Jinak je totiž strašně servilní a čistá. Už nemám sílu to více řešit, osobně si to musím vyžrat až do konce. Jediné, co můžu udělat, je varovat další potenciální klienty.


25.01.2010 15:21:44 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

14 komentářů:
 • 01.08. 18:44, Lucia Horáková

  I má,bohužel velmi špatná zkušenost se zaměstnanci cmss,mě utvrdila v tom,že žádný jejich poradce vám neporadí.A je úplně jedno,jestli pracuje v Liberci nebo Praze.Záměrné protahování šetření,ztracené dokumenty, záměrně neodeslané dokumenty do pojišťovny,protizákonné penále,lžou všichni.A veškeré jejich chyby a omyly,za které se ani neomluví,zaplatí vždycky jen klient. Třešnička na dortu- musela jsem doplatit pojistné za tatínka-zemřel v březnu,do konce roku 2013.....Za životní pojistku,kterou cmss nevyplatí!!!!!! Pojištění úvěru u cmss- vyhozené peníze. Chystám stížnost,odvolání.

 • 19.03. 11:40, Martin

  Dobrý den, plně souhlasím, že ČMSS a.s. je nehorší bankovní společnost s jakou jsem se osobně kdy setkal. Je to svým přístupem a hlavně nedoložením výpisů, kam se nepřehledně ztrácejí vklady jejich klientů. V této společnosti neví co dělá pravá a levá ruka, zaměstnávají desítky zbytečných lidí. Píši o své vlastní zkušenosti, nic ČMSS a.s. nedlužím, ale naopak - paradoxně ČMSS. Pokládám za velmo důležité upozornit budoucí potencionální klienty této tz. bankovní společnosti na tyto rizika, kam se jim eventuelně nepřehledně ztácejí jejich peníze a to hlavně přes masová média /TV, deníky.../ Také už chystám na ČMSS a.s. oprávněnou žalobu, takže pozor klienti, důkladně si kontrolujte své vklady a výpisy...... :)

 • 31.12. 06:39, Eva

  Mi jsme taky platili dost u lisky.Za zvyseni cilove castky 8 000kc za dalsi zvyseni o 300 000kc 3000kc.Za preklenovak 11 000kc za odhadce 4 000kc z jejich banky .Takze behem pul roku maji dobre vydelano....A kazda trvrdi neco jineho,co se tyka doby vyrizeni hypo atd z cmss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 15.02. 14:49, Odi

  To: P. Kdybyste napsal mam jinou zkusenost a popsala ji, arekla komentar ve styla padla jste na vola. Mela jste proste smulu. ale jak napsala pani/slecna Aja, jenom steji urazela. To: Aja (predpokladam ze je to tam co vlastni tento blok :)) Sam planuju, vzit uver u Raifaisenky. Po vasem popisu, ze se plati pomale i to ze vam dovoli si sednout na zidlu a neschopnost zakladni prace s pocitacem u pani inzenyrky (nedelam si iluze, ze u RF to bude jine). Me odrazuje. Asi radej pockam rok a budu setrit.... Ja nemam nervy se dohadovat o tom, ze chyba neni na me strane. Ale ty nervy vam staly za to, pekne baracek stavite

 • 14.02. 14:47, P

  Příspěvek byl smazán administrátorem

 • 13.02. 10:49, P

  příspěvek byl smazán administrátorem

 • 12.02. 13:04, Ája

  Divím se, že s vámi vůbec ztrácím čas. Sama sebe v tomto směru občas překvapuji. Tedy naposledy a stručně: 1) Nikde jsem nenapsala, že vám vaší dobrou zkušenost s ČMSS nevěřím. 2) Slova jako „zatrpklá“, „za vším vidíte to nejhorší“, tvrzení „vy my nevěříte“, „asi byste se měla odstěhovat pryč z Čech, když vám vadí UŽ i solární elektrárny, takový lidi co jim pořád vše vadí a vše jen kritizují a nic nedělají mám opravdu ráda“ nejsou od naprosto cizího člověka vůbec urážlivá? (tímto jsem mimochodem opsala téměř celý váš komentář). Dělat tyto závěry o člověku, kterého vůbec neznáte, mi připadá dostatečně drzé, zvláště, když se jedná o tak aktivního jedince, jako jsem já. To že zde své aktivity neprezentuji, ještě neznamená, že jenom sedím na gauči, koukám na televizi a nadávám na naší politickou situaci. 3) To, že jste se tu objevila hned druhý den znova jenom svědčí o vašem záměru vyvolat konflikt. Pokud máte potřebu si na někom zvedat své sebevědomí, běžte se hádat třeba na úřad. Zde narazíte na sobě rovné ignoranty a třeba si padnete do náruče. 4) Jste pokrytec a nestavte se nyní do role toho férového a stůjte si za svým názorem. Pokud jednou řeknete, že mi neustále něco vadí, nepopírejte to v dalším svém komentáři a nebo si najděte význam slova „kverulant“, protože to je pouze opis toho, co jste napsala. Své smajlíky, které vás mají kamuflovat, že jste nad věcí si také odpusťte. 5) V žádném případě nepotřebuji, aby se mnou každý souhlasil, ale pokud chce někdo prezentovat jiný názor, tak ať ho má – stejně jako já – něčím podložený a činí tak slušně. Tímto doufám, že je vše vyjasněno a nebudu muset reagovat na další váš zmatečný příspěvek. Děkuji.

 • 12.02. 11:59, P

  Nebojte pravopisné chyby vám opravovat nebudu :o) Myslím, že jsem vás vůbec ani jednou neurazila a teď jste k urážkám přistoupila vy. Jak chcete, já se na tuto Vaši úroveň nesnížím a urážet Vás nebudu. tím že nic neděláte jsem nemyslela že si nestavíte barák, ale spousta lidí neustále jen brblá a pak když mohou o něčem rozhodnout, tak se nenamáhají jít např. k volbám atd. Příkladů je spousta. Za žádného ekoterorisku kverulanta či co jiného jsem vás vůbec nenazvala. Ale asi vás tak už nazvalo víc lidí, když s tím máte zkušenosti. A to že vy máte špatné zkušenosti s ČMSS neznamená že je mají všichni jejich klienti. Já pouze napsala, že my s nima problém neměli a to Vás poněkud rozčílilo :o) Myslím že tím že napíšu také svůj názor nikoho neobtěžuji, nebo chcete aby s vámi všichni jen souhlasili a chválili? Tak ještě jednou hodně zdaru, vím co je to stavět a kolik je s tím práce a starostí, ale výsledek stojí za to.

 • 12.02. 07:05, Ája

  Vážené „P“. Už chybí pouze, abyste mi začalo opravovat pravopisné chyby. S osobami jako jste vy mám (bohužel) dostatek zkušeností (mám spoustu jiných aktivit, kde vznikají konfrontace) a vždy to končí stejně – jsem označena za kverulanta, zakomplexovaného jedince, závistivce, poté, když už individuum ztratí veškeré argumenty, uchýlí se k pravopisu. Svou předchozí odpovědí na váš komentář jsem chtěla situaci pouze odlehčit. Rozhodně jsem vás neurážela a proto nechápu, co vás opravňuje se mnou mluvit tímto stylem. Budu se muset snížit na vaší úroveň a jednat s vámi stejným způsobem. Pokud jsem si vědoma, tak na tomto blogu si ustavičně stěžuji pouze na jednu věc a to je spolupráce s ČMSS. Je to má subjektivní zkušenost, a po tom všem, co jsem sem o ČMSS napsala nechápu, že má ještě někdo tu drzost o tom diskutovat. Další mé bolestné zkušenosti se dočtete v následujícím příspěvku. Nyní k FVE. Těch, co jsou více inteligentní (já) a vidí spoustu věcí, které obyčejnému omezenému a přízemnímu člověku (jako třeba vy) vůbec nedochází, je bohužel v našich podmínkách méně. A tak se tady na mě můžete vrhnout a dále mně označovat za kverulanta a ekoteroristu. V předchozích komentářích věnovaných tomuto tématu všechny odkazuji na jisté termíny a ověřitelné skutečnosti. Jak se říká, chytrému napověz, hloupého kopni. Trochu mi to připomíná demagogii křesťanské církve, která byla schopna 2 tisíce let tvrdit, že země je placka a slunce se kolem ní otáčí. A když měl někdo nesporné důkazy o opaku, přistoupili k inkvizici. Není to tak dávná historie. Zřejmě jste stejný demagog. O tom, jak „nic nedělám“ svědčí tento blog. Žádám vás, abyste se přestalo (nemělo jste ani tolik slušnosti se podepsat) na tomto blogu více projevovat a ztrapňovat. Pokud vám to vaše zhrzená pýcha nedovolí, využijte laskavě alespoň možnosti „poslat vzkaz autorovi“ a neobtěžujte svými příspěvky ostatní čtenáře. Děkuji.

 • 11.02. 22:29, P

  Asi těžko, koukám že jste dosti zatrpklá a za vším vidíte jen to nejhorší. S ČMSS mám společné jen to že jim dlužím peníze za které jsme si postavili náš baráček a že mám dobré zkušenosti a vy mi to nevěříte je vaše chyba. Vůbec jak to tu čtu, tak by jste se asi měla odstěhovat pryč z Čech, když vám vadí už i solární elektrárny, takový lidi co jim porád vše vadí a vše jen kritizují a nic nedělají mám opravdu ráda. každopádně přeji hodně štestí s dokončením baráčku a at se vám pak dobře bydlí!

 • 02.02. 14:39, Ája

  Asi nějaká zaměstnankyně ČMSS.

 • 01.02. 16:33, P

  No já bych to tak černě neviděla, holt jste narazila na špatného člověka. My máme s Liškou naopak ty nejlepší zkušenosti, ve všem nám vyšli vstříc a vše bylo rychle hotovo. Takže záleží jak ke komu se dostanete

 • 28.01. 14:54, Alena

  Je to moje osobní zkušenost, ale mám pocit, že u jednoho z předchozích příspěvků věnovaných ČMSS psal kdosi obdobný názor. Nepůjčí vám celou částku najednou, tak jak je tomu třeba v případě hypotéky a tak když peníze nejvíce potřebujete, řešíte zase nějaké další smlouvy. Navíc my jsme měli v první etapě dostat 670 tisíc - jaké bylo mé překvapení, že jsem obdržela pouze 665 tisíc. Pět tisíc si prostě strhli za uzavření smlouvy nebo co - ne vlastně za to si strhli 8 tisíc. Tak fakt nevim. Zkrátka všechno je zpoplatněno a ten jejich slavnej nejnižší úrok si vykompenzují tímto způsobem. Zkrátka oni vědí, jak na nás...

 • 28.01. 14:32, MS

  No tak to je super, pořád se rozhodujem stavět s tou nejlepší Liškou.( jak mi v pátek u nás doma řekl obchodní ředitel ), nejlepší proto, protože při mém odbočení na jinou banku prej stejně proděláme víc než u Lišky). Realita bude asi jiná. Tak že po přečtení vašeho příspěvku jste mne zase o kus odradily od Lišky. Nezbyde nám nic jiného než sehnat nějakého finančního poradce ( hlavně aby nebyl nastrčen od Lišky ). Hlavně, že chtějí postihovat nesolidní firmy za lichvu a co je asi ČMSS.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se