Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Dokončení drážek, penetrace a hydroizolace


     Je zima a všechno nějak dýl trvá a nebo je to možná jenom zdání, jelikož občas do toho jak se říká „něco vleze“. Tak třeba minulý víkend (16.-17.1.2010) se dokončovalo drážkování, ovšem Míra si musel v sobotu už ve 13 hodin odskočit na koncert s kapelou a tak se toho příliš nestihlo. No a vzhledem k tomu, že domů dorazil až ve 4 ráno, v neděli se toho taky moc nepodělalo.


     Tuto sobotu (23.1.2010) ještě vykružil 2 díry, na které zapomněl a počalo se s úklidem. Na scénu přišel průmyslový vysavač (tímto díky Mufovi) a celá podlaha se uklidila od prachu z řezání drážek. Večer ještě chlapi stihli podlahu napenetrovat penetračním nátěrem ALP.


     Druhý den v neděli (24.1.2010) se počalo s navařování hydroizolace (doposud byla pouze pod nosným zdivem), která musí být hotová ještě před vnitřními rozvody. Tímto děkujeme pro změnu Tabákovi za zapůjčení fujary. Na podlahu bylo potřeba celkem 13 rolí IPY. S lepenkou se muselo zacházet opatrně, mrazem byla zkřehlá a bylo nutné hlídat, aby se nepolámala. Vzhledem k současným teplotám trvala práce mnohem déle, než by tomu bylo za příznivějších klimatických podmínek. V polovině došel plyn a zásoby v další plynové nádobě nebyly velké a tak Míra musel sjet vyměnit bombu na pumpu. Málem kvůli tomu byl rozchod, ale to asi nemá smysl rozmazávat. Skončili jsme v 7 večer a zbývalo ještě podlahu „zašpachtlovat“, tzn. spojit jednotlivé pruhy lepenky mezi sebou a docílit tak souvislé plochy. To chlapi zvládli ve středu (27.1.2010), takže tímto je stavba připravena pro vnitřní rozvody (voda, odpady, topení, elektrika, internet a TV). Začne se rozvody topení a jelikož topenářským věcem vůbec nerozumíme, necháváme tuto část na odborníkovi. No a tak mezitím, co my se hodláme v únoru rekreovat na horách, budou pracovat jiní, ovšem dění na stavbě budu v rámci možností průběžně monitorovat.


 


           
obr. 1 - 4: hotové drážky pro vodu, odpady a elektriku


 


           
obr. 5 a 6: penetrace podlahy     obr. 7 a 8: navaření hydroizolace


           
obr. 9: navaření hydroizolace   obr. 10: hydroizolace     obr. 11 - 12: "špachtlování"


29.01.2010 15:05:42 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

4 komentářů:
 • 04.02. 16:14, Ája

  Dobrý den, to varování jsme dostali také, i na stránkách výrobce jsme si to přečetli. Jenže nám rozvody do příček jaksi nevychází, tak je tam můžeme těžko dát. Stejně se drážky zabetonují. Když jsme dělali průchodky ve věnci, právě kvůli instalacím do 1. np.,tak nám p. Marek nedoporučoval ani to. Pak ale nevím, jak bychom se s tím vypořádali. Přizdívky? Hm. Nic moc. Počítám, že je to sichr pro "prokurátora" jak se říká. Barák zatím drží a vypadá to, že i vydrží. Jinak na zdi bude samozřejmě perlina. Házení omítek si Míra už užil až až. Nikdy více...

 • 04.02. 15:17, Lukáš

  Dobrý den, to jsem zase já...:-)...Já teda nevím, ale měli jsme od pana Marka vysloveně zakázáno dělat ve zdivu jakékoliv podélné drážky, nedoporučuje to ani výrobce z důvodu zachování pevnosti. Dělali jsme drážky jen v Ytongu na příčkách a jinak všechno na podlahu a jen vyjet nahoru v místech osazení. Radši to ještě zkonzultujte...jestli už tedy není pozdě. Jinak radím na omítky určitě perlinku, mám po třech letech všude vlasovky a prasklinky, dost si to sedá, někde jsou podélné prasklinky, které kopírují zdivo. Tak hodně zdaru!!!!!

 • 03.02. 15:23, Ája

  Dobrý den, to je těžko říci. Hledala jsem také, mimo jiné na internetu. V zásadě je to především o úředníkovi, jak je "benevolentní". Hotové by měli být především bezpečnostní prvky. U rodičů dokonce nevyžadovala ani hotovou fasádu. Určitě můžete postrádat třeba vnitřní dveře a parapety. Počítám, že bez topení byste stejně bydlet nechtěl. Osobně bych ráda kolaudovala ve chvíli, kdy budou hotové rozvody, podlaha a vnitřní omítky. Okapy, vnější zateplení s fasádou a další drobnosti bychom pak chtěli stihnout do zimi. Po nastěhování budeme totiž moci pracovat prakticky každé odpoledne. O průběhu kolaudace zde určitě něco napíši.

 • 03.02. 14:50, MS

  Zdavim, můžu Vás otravovat s jednou otázkou ? Zajímali jste se v jakém stavu musí být stavba aby jí zkolaudovali, co všechno musí být nainstalováno. Dík pomohlo by mi to k mému rozpočtu.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se