Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Nekonečný příběh s ČMSS


     Dva dny před odjezdem na zimní dovolenou a já mám zase náběh na infarkt. Paní inženýrka se rekreuje na horách a mou záležitostí pověřila svou sekretářku (asi tu, co neumí hledat v katastru). Od ní jsem obdržela e-mail, že mám doložit ještě účelovost na 105 tisíc korun a zaslat jí aktuální foto. Když jsem si to přečetla, myslela jsem, že mě vomejou. První co jsem udělala, ještě jednou přepočítala veškeré doložené soupisky dokladů. Od shora dolů a odspoda zase nahoru. Vždycky mi vyšlo 677 tisíc, což je ještě o 7 tisíc (resp. o 13 tisíc, protože 5 500 si strhli jako manipulační poplatek) více než mi půjčili. A jakou aktuální fotku? Snímek, který jsem její šéfové posílala v lednu je pořád aktuální. Barák má zdi, střechu a okna, co by za ty peníze ještě chtěli? No, panika největší. U mě bylo vše v pořádku, tento týden jsem vložila zástavní právo na stavbu do katastru, takže na baráku maj plombu, ale já peníze pořád nikde.


     Odpoledne jsem tedy volala pověřené paní sekretářce, proč chtěj doložit ještě dalších 105 000,-, když tolik peněz mi ani nepůjčili. První, co mě napadlo bylo, že mi třeba neuznali některou z faktur nebo účtenek. Ale to mi, doháje, mohla říct paní inženýrka už v lednu, kdy jsem od ní jasně chtěla vědět, „CO VŠECHNO MÁM JEŠTĚ UDĚLAT, ABY MOHLO BÝT DOÚVĚROVÁNÍ VYŘÍZENO“! Paní sekretářka začala koktat, do telefonu zněla velmi nejistě. Navrhla jsem projít všechny soupisky, abychom zjistili, co chybí. Já jich měla celkem 5, paní sekretářka pouze 3. Takže tady byl ten háček. V tu chvíli mi alespoň spadl kámen ze srdce, protože nechtěli dalších 105 tisíc, ale pouze doložit chybějící soupisku. Šéfka jí vůbec nepředala mojí složku a paní to lovila přímo z e-mailové schránky. Paráda. A to jsem si tenkrát už jednou stěžovala na systém předávání dokumentů. No comment.


     Abych to zkrátila. Řekla jsem paní sekretářce, že ačkoli ode mě všechno maj (chyba tedy opět nebyla na mé straně), že jim pošlu doložky i snímek znovu. Nicméně jsem jí požádala, ať si to ještě jednou zreviduje. Za 2 hodiny jsem obdržela SMS, že v e-mailech našla i tu chybějící soupisku, takže by mělo být všechno v pořádku. Ale na to už se mohla připravit předtím, než mi málem způsobila srdeční příhodu, sakra! Tímto to ještě nekončí, nastává fáze „technik“, který má posoudit, zda vynaložené finance odpovídají stavu rozestavěné stavby. Pán Bůh s náma a zlý pryč!


12.02.2010 07:27:57 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

6 komentářů:
 • 20.02. 18:37, Ája

  2 Dáša: Věřte, že vím o čem mluvíte. Banky si v tomto státě dovolují úplně všechno (snad mě zase někdo nebude stěhovat pryč z republiky :-D). Přeji pevné nervy a ať vám to vše dobře dopadne.

 • 20.02. 18:33, Ája

  To Michal: S liškou stavíme z toho důvodu, že jsme nepředpokládali, že s nima takové tahanice budou. Na pozdim jsem se samozřejmě zajímala o přeúvěrování - známý dělá finančního poradce, ale tím, že nás ČMSS už stála tolik sil a peněz a zejména s ohledem na to, že v bankách to s lidma funguje více méně obdobně, jsem nakonec k přeúvěrování nepřistoupila. Jinak pozemek JE náš. Byl vyčleněn z původní parcely rodičů. Úřad nám totiž stavbu na cizím pozemku nechtěl povolit a tak se muselo přistoupit k jeho rozdělení, ale to jsem na tomto blogu již popisovala v úvodu. ČMSS má zástavní právo i na pozemek, který jsem dostala od rodičů a na který nám nedala ani korunu!

 • 15.02. 20:36, Dáša

  Zdravím,my máme hypotéku od banky a při dokládání proinvestovaných peněz nám provedli jeden veletoč.Zkrátím to.Prostavěli jsme 550 000 kč.Jejich odhadce v této ceně nemovitost také posoudil,ale nakonec tuto sumu vynásobil částkou 0,85,takže jsme se dostali na částku 467 500kč.A teď to podstatné.Dokud z vlastních zdrojů neproinvestujeme tento rozdíl,nepustí nám další peníze i když máme 100 hypotéku ! Pro někoho to asi problém není,ale nám nikdo nepůjčí a takovou hotovost prosté nemáme.Já jsem na prášky a banka moc nekomunikuje.Doufám ve zdravý rozum a nevím co bude,když bude banka na tom trvat.Hezkou dovču a dobré pořízení s liškou.Dáša

 • 14.02. 14:49, P

  Příspěvek byl smazán administrátorem

 • 14.02. 14:48, P

  Příspěvek byl smazán administrátorem

 • 13.02. 13:07, Michal

  Proč stavíte s Liškou, když s nima máte takové tahanice? Proč nemáte např. klasickou hypotéku u někoho jiného? Vzhledem k tomu že stavíte na pozemku který není váš, by to pravděpodobně chtělo oficiálního ručitele. Na každou etapu stavby (zákady, hr.stavba, střecha, omítky, instalace sítí, atd.) udělat extra znalecký posudek. Každých pár let si nechat změnit úrokovou sazbu. Mít krásně zpoplatněné mimořádné splátky. No, nebyl by život jednodušší? Já rozumím tomu, že jste u Lišky narazila na lidi se kterými se nedohodnete. Zajímalo by mne ale, proč u nich zůstáváte.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se