Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Rozvody topení


     V 8. týdnu byly zahájeny práce na rozvodech topení. Došlo k mírnému zpoždění termínu z důvodu nemoci, ale tím, že jsme se rekreovali na dovolené, to žádné komplikace nezpůsobilo. Jelikož topenářským záležitostem vůbec nerozumíme a ke kolaudaci budeme stejně potřebovat protokol o provedení tlakové zkoušky, zadali jsme tuto práci odborníkovi. Je to náš kamarád muzikant, takže mu tímto děláme reklamu. Pokud by někdo potřeboval obdobné služby, vše potřebné nalezne na tomto webu: http://www.topenivodaplyn.wz.cz.
     Jenom pro připomenutí, vytápění domu bude na tuhá paliva (dřevo, pelety). Po přečtení referencí a na doporučení topenáře bude oproti původnímu plánu instalován kotel Rojek, nikoli Atmos. A ještě jedna taková poměrně důležitá poznámka. V projektu jsou jako otopná tělesa předepsána tělesa Likov. Jedná se o parovodní tělesa jejichž instalace do RD je údajně našima platnýma normama zakázána! Do RD se může instalovat pouze otopný systém teplovodní a tak byl původní projekt, kromě vlastních rozvodů, prakticky kompletně změněn.
     V počátku jsme si plánovali, že z úsporných důvodů budeme vyžadovat rozvody plastové s hliníkovou vložkou, ovšem následně nám byly předloženy 2 kalkulace a výsledný rozdíl těchto 2 variant – měď vs. plast se lišil snad o 4 tisícovky. Měděné trubky jsou sice dražší, ovšem v případě plastových rozvodů se náklady navyšují o spojky a kolena, která jsou drahá. Měď je materiál, pro tento účel bezpochyby vhodnější a trvanlivější a minimální výsledný cenový rozdíl jednoznačně přispěl ke konečnému rozhodnutí pro měď.
     Vlastní stavbu domu máme rozdělenou na 2 etapy. První etapa proběhne dle projektu, tzn. kompletně se zařídí přízemí domu, 1. np. zůstane jako půda. Takto se dům zkolauduje. Ve druhé etapě se přistoupí k vybavení podkroví. S tím korespondují i veškeré rozvody v domě, které jsou v současné době rovněž omezeny pouze na přízemí domu. Do budoucího podkroví budou vyvedeny stoupačky, které se zaslepí a na které se následně naváže ve druhé etapě. Náklady uvedené níže proto vztahujte pouze na přízemí domu (vyjma kotle samozřejmě a expanzky).


Fotodokumentace:


              


Rozpis materiálu:


01.03.2010 20:16:16 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se