Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Rozvody elektriky, podlaha na půdě


     O víkendu 27. a 28.2.2010 jsme si na stavbu přizvali dalšího našeho kamaráda Mufína, kterého jsme požádali o vnitřní elektroinstalaci. Elektrika je totiž rovněž disciplína, do které se nechceme pouštět svépomocí a tak jsme to zase nechali na odborníkovi. Do připravených drážek a otvorů Míra následně akorát vyvede strukturovanou kabeláž pro internet a anténu. To je zase jeho doména. Za 2 dny je přízemí domu a venkovní prostor kompletně natažen, zbývá pouze zasádrovat krabice na vypínače a zásuvky.


     Mezitím, co Muf dole pracoval, my jsme se pustili do dokončení podlahy půdního prostoru domu. Situaci nám trochu komplikovali 2 podepřené trámky, jejichž výška je cca o 2 cm výše než-li u kleštin, ale nakonec se nám to podařilo vykoumat – podlaha bude obsahovat 2 nerovnosti, které se následně vyřeší přechodovými lištami. Nebude to na žádnou velkou zátěž, ale k tomu, aby se na půdě daly uskladnit nějaké sezónní věci, vylézt na střechu nebo zateplit izolací střechu domu ještě při samotné výstavbě, to bude luxus.


     No a protože se nám pomalu blíží závěr zimy a tím pádem konec období vegetačního klidu, stihli jsme ještě pokácet ořech těsně před domem, který bohužel musel ustoupit našemu záměru. Jednak měl narušený kořenový systém a celý kmen byl excentrický a pak by se nám neustále zanášel okap spadaným listím. Snad časem zvládneme nějakou kompenzaci.


           
foto 1 - 5: elektro rozvody


 


  
foto 6 - 7: půdní prostor


 


     
foto 8 - 10: Kácíme


03.03.2010 20:03:18 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se