Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Vnitřní kanalizace, izolace


     Minulý týden ve čtvrtek (4.3.2010) jsme já s tátou zahájili práce s minerální izolací. Za 4 dny jsme zvládli z větší části odizolovat střechu. Kvůli zimě nebylo tempo nijak závratné, nicméně snažíme se dělat pořád. V původním projektu nebyla izolace střechy vůbec plánovaná, spodní patro bylo od vrchní stavby v projektu odděleno pouze u schodiště, kde je navržena sádrokartonová přepážka s dveřmi. My, protože plánujeme dostavbu podkroví, jsme přistoupili k odizolování kompletní stavby od střechy po podlahu. Krokve a strop v přízemí domu budou vystlány izolací z minerální vlny 160 mm. Sádrokartonové konstrukce v podkroví budou navíc opatřeny dalšími 40 mm vlny. Celkem tedy plánujeme 20 cm izolace. Je to hrozná práce, izolace padá do očí, dráždí dýchací cesty a štípe všude kam se dostane a tak budu ráda, když to budeme mít za sebou a to kompletně na celé stavbě. Další víkend budeme pokračovat v krasojízdě.
     Míra zase od pátku začal pracovat na vnitřní kanalizaci, což je poměrně snadná práce, neboť jednotlivé díly se do sebe pouze zasouvají. Stoupačka vedoucí do 1 n.p. a následně do odvětrání na střechu se ke stěně musela přichytit úchyty. Celá kanalizace byla připravena na připojení další koupelny v podkroví domu i bojlerů na půdě. Pod bojlery bude zároveň umístěna záchytná vana pro příp. poškození bojleru, aby nedošlo k vytopení celého domu a poničení zařízení. K tomu se vrátím, až to bude aktuální.
     Na další víkend máme naplánované vnitřní rozvody vody, ovšem počasí se zatím ne a ne umoudřit a tak uvidíme, jak to ve výsledku dopadne.


            
obr. 1: kuchyně       obr. 2: rozbočka       obr. 3: pro zahradní výlevku      obr. 4: kuchyně


             
obr. 5: pro sprchu     obr. 6: koupelna     obr. 7: stoupačka v podkroví    obr. 8: detail


    
obr. 9: k vaně v 1 np    obr. 10: stoupačka v přízemí


            
obr. 11: detail upevnění     obr. 12 a 13: podkrovní část     obr. 14: celá střecha     obr. 15: hambalka (půda)


11.03.2010 16:39:01 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 16.04. 11:49, Ája

    2 HaniX: Omlouvám se, ale TO SI ZE MĚ DĚLÁTE PRDEL? Pokud byste četl(a) článek pořádně, dočetl(a) byste se až k tomu, že plánujeme další 4 cm izolace. Ta se bude dávat až budou hotové podhledy pro sádrokarton. Výsledek bude tedy 200 mm, je na tom něco nesrozumitelného?

  • 16.04. 11:07, HaniX

    160mm silna izolace do krokvi neodpovida CSN, min. tloustka je 200mm


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se