Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Rozvody pitné a užitkové vody, dokončení izolace


     Minulý víkend (13.-14.3) chlapi sesvařovali rozvody pitné a užitkové vody. Tentokráte děkujeme našemu kamarádovi Kelischovi za zapůjčení svářečky. Teplota již neklesala pod bod mrazu a tak z technologického hlediska nebyl žádný problém. Veškeré rozvody v domě se udělali v jednom rozměru a sice půl coul. Do 1 np. byly vyvedeny stoupačky a následně zaslepeny. Bude opět dokončeno ve 2. etapě výstavby. Užitková voda ze záchytné jímky na dešťovou vodu bude sloužit k praní prádla a splachování WC v obou patrech domu. V případě nedostatku užitkové vody přepouštěcí ventil automaticky sepne přívod vody pitné z vodovodního řadu. Vnější část přívodu užitkové vody (mezi jímkou a domem) bude proti zamrznutí opatřena odporovým drátem.
     Jen tak mimo soutěž jsme ještě tentýž víkend na zahradě instalovali nějaké ptačí budky. Začíná nám totiž jaro a my budeme pevně věřit, že ptáci tyto budky budou preferovat před hnízděním na nedozděných štítech domu (zkušenost z loňska ze stavby rodičů).
     No a tento víkend (20.-21.3.) jsme dokončili izolaci stropu v přízemí domu minerální izolací. K této etapě jsem snad zapomněla jenom říct, že upevnění izolace se provádělo pomocí vázacího drátu a hřebíků (tzv. papíráků nebo-li lepeňáků). Jinak nevím, co k tomu více dodat. Snad jen, že izolace se musela samozřejmě nařezat na odpovídající šířku a délku. Toť asi vše. Zdělali jsme každičký odřezek izolace, takže nám ještě 6 balíků zbylo. Určitě se budou ještě hodit.
     Míra mezitím v šachtě napojil rozvod pitné vody na hlavní řad, takže jsme následně mohli provést tlakovou zkoušku. Zjistili jsme prasklinku na jednom místě a tak ještě došlo k výměně části trubky. Protože ke kolaudaci budeme potřebovat protokol o provedení tlakové zkoušky, budeme toto muset absolvovat ještě jednou s osobou vlastnící patřičné oprávnění.
     Mno a když jsme toto všechno měli za sebou, dokončili jsme ještě instalaci ochranné mřížky na střeše domu a to čistě z praktického hlediska – venku už pomalu začíná jaro a tak by se mohlo lehce stát, že by se nám pod střechou zahnízdil zase nějaký ten ptáček nebo nedej bože zabydleli vosy.
     Co dodat na závěr? Snad jen, že plán byl opět splněn na 100 %.



obr. 1: Věšení ptačích budek


       
obr. 2: svařování   obr. 3: napojení na hlavní přívod     obr. 4: hlavní uzávěr alias bolavá noha (bude v příčce)


                   
obr. 5: pitná a užitková voda   obr. 6: stoupačka   obr. 7: sprchový kout   obr. 8: dřez   obr. 9: myčka


              
obr. 10: zase dřez     obr. 11: vypouštěcí ventil     obr. 12: zahradní výlevka     obr. 13: manometr



obr. 14: základní materiál (něco se ještě dokupovalo)


    
obr. 15 - 16: izolace stropu v přízemí


22.03.2010 17:36:37 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se