Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Stropy – konstukce


     O minulém víkendu jsme měli na programu pár mejdanů a tak jsme se na stavbu dostali až v neděli (9.5.2010). Pokračovali jsme v sádrokartonových konstrukcích, tentokráte stropních. Zvolili jsme konstrukce jednoduché a to zejména z toho důvodu, že při dvojité konstrukci by strop končil příliš nízko nad okny a vypadalo by to asi blbě. Konstrukce jsme nezavěšovali na pera, ale na krokvové závěsy zaoblené, kterým laicky říkáme „houbičky“.
     Nejprve jsme si stanovili výšku stropu, kterou jsme si následně přenesli na dřevěnou omítníkovou laťku. Pomocí této laťky jsme od podlahy přenášeli výšku místnosti na jednotlivé zdi. Jelikož podlaha nemusí být úplně rovná, proběhla následně vždy kontrola pomocí hliníkové latě a vodováhy. Požadovaná rovina se na zeď vyznačila tužkou. Takto se pokračovalo kolem dokola celé místnosti.
     Poté se na čáru přiložil nástěnný UD profil, který slouží k fixaci stropních CD profilů ke zdi. Dle perforací se na zeď vyznačili otvory pro vruty. UD profil se odstranil a mezitím, co Míra vyvrtával díry jsem opatřila profil samolepicím pěnovým těsněním proti přenosu hluku a vibrací. Pomocí natloukacích hmoždinek se pak profil připevnil na zeď. V místě sádrokartonové příčky se UD profil připevnil pomocí malých stříbrných samořezných šroubků.
     Do takto připraveného „rámu“ se následně vsadili CD profily v požadovaném směru a vzdálenosti (opět dle rozměru desek). Tyto se k fošnovému stropu připevnili pomocí krokvových závěsů zaoblených a černých samovtných šroubů, přičemž niveleta se kontrolovala pomocí váhy. Kvůli dilataci se CD profily na krajích k UD profilům nemontují! V obývacím pokoji, kde délka místnosti přesáhla 4 m, bylo zapotřebí spojek CD profilů. 
     Celkem nám práce zatím trvaly 4 dny. V současné době zbývá dokončit pouze konstrukci ve vstupní hale. Čekali jsme totiž na příchod truhláře, se kterým jsme potřebovali ještě doladit jednu změnu v konstrukci schodiště. 
     Mno a tento víkend Míru zastihla nějaká vážná střevní choroba a tak jsme nebyli schopni pokračovat. Snad se z toho brzy dostane a doženeme to v týdnu po práci.


         
obr. 1: Krokvový závěs    obr. 2: Pěnové těsnění   obr. 3: Stanovení výšky stropu


         
obr. 4: Stanovení výšky stropu     obr. 5: Uchycení UD profilu    obr. 6: Zavěšení CD profilů


         
obr. 7: Uchycení UD profilu do příčky     obr. 8: Kotelna     obr. 9: Obývák - první řada profilůobr. 10: Obývák


20.05.2010 10:22:37 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:
  • 15.06. 14:40, Jan Grew

    Už několikrát jsem se přesvědčil že na tyhle stavby je dobré si pořídit vysokozdvižný vozík nebo alespoň elektrický kladkostroj, já jsem ho měl od http://www.paletovevoziky.sk/ . Pamatuju si, jak jsme podobné věci dělali bez těhle vymožeností, ted už je to mnohem jednodušší


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se