Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Dokončení stropních konstrukcí, tmelení, špalety


     V současné době tak trochu lítáme od jedné věci ke druhé. Má to hned několik příčin; jednak jsme od pátku nemohli sehnat protipožární sádrokartonové desky (kamion nedorazil) a pak jsme také prodali náš stávající dům, takže nás v brzké době čeká transport veškerého nábytku a vybavení a tak se nyní soustředíme na dokončení prvních dvou místností.


     V neděli (23.5.2010) Míra zkrátil otvor pro schodiště. Jak už jsem jednou naznačovala, budeme mít místo rovného schodiště lomené, abychom v patře získali dostatečný prostor pod střechou na umístění pokojových dveří (vše bude vysvětleno při výstavbě podkroví). Následně se dokončila ve vstupní chodbě stropní konstrukce na sádráč.


     V úterý (25.5.2010) jsem začala s tmelením prvních dvou místností. Jednotlivé desky se k sobě na zámku spojí samolepicí skelnou páskou a přetmelí sádrou. Ostatní spáry se rovněž přetmelí a taktéž místa, kde jsou desky připevněny vruty. Po zaschnutí se vše ještě jednou dle potřeby přesádruje a následně zbrousí. Kraje se po odříznutí parozábrany přetmelí akrylátovým tmelem. Mno a Míra s tátou mezitím dodělávali špalety u oken. K tomu bylo potřeba rozmíchat maltu a tak se nám do toho dlouho nechtělo. Zatím na to vlastně ani nebyl čas.


         
obr. 1-3: Úprava schodiště


         
obr. 4-6: Špalety


         


    
obr. 6-11: Sádrování stropů


26.05.2010 08:01:22 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se