Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Sádrokartony pokračování, zahájení štukování


     Uplynulé dva týdny (21 a 22) jsme pokračovali v zahájených pracech na sádrokartonech. Tím, že příčky opatřujeme dovojitým záklopem se práce trošku vlekly.
     Mezitím, co Míra s tátou dělali další stěny a stropy, jsem zbrousila a ještě jednou přesádrovala koupelnu a pokoj a začala sádrovat další místnosti. Na broušení používám elektrickou vibrační brusku. Pokud byste se chtěli do broušení pouštět ručně, ani to nezkoušejte. Výkon se nedá srovnávat. Broušením sádrokartonů se dá předpokládat, že vibrační brusku chtě nechtě zničíte a tak doporučuji koupit nějakou levnější značku (dají se sehnat už od 300,- Kč). A pokud chcete přispět k delší životnosti, po práci jí vždy očistěte štetečkem.
     Minulý týden chlapi sádrokartonové stěny opatřili omítkou s perlinkou, stejně jako v případě stěn zděných. Ještě než se přistoupí ke štukování obýváku, bylo nutné dozdít otvory pro mezipokojové dveře na požadovanou výšku (udáváno výrobci dveří) a opatřit je rovněž omítkou. O víkendu jsme dorazili poslední a největší strop v obýváku + kuchyni a Míra stihnul ještě vyštukovat první místnost.
     V minulém týdnu jsme si taky odskočili do koupelnového studia, kde jsme doladili návrh koupelny. Koncepce koupelny je hodně individuální záležitost a tak to nebudu příliš rozebírat. Tím, že je koupelna velká (12 m2) jsme se museli držet také trošku při zemi. Momentálně jsme především ve stavu „už aby to bylo hlavně hotové“. Taktéž proběhla konzultace s truhlářem ohledně schodiště a zadání do výroby. Mělo být dokončené a namontované v pátek (4.6.), jenže na první pokus schodiště jaksi nepasovalo, takže budeme muset počkat dalších 14 dní. Otázka, jak vystěhujeme nábytek do patra zůstává nezodpovězená :-(


              
obr. 1: Dozdění dveří
obr. 2: Dozdění dveří - detail
obr. 3: Natažení omítkou
obr. 4: Ochranná lišta u okna


              
obr. 5-7: Zvuková izolace stěn
obr. 8: Strop chodba


              
obr. 9: Kotelna
obr. 10: Vstupní chodba
obr. 11: Zakončení u schodiště
obr. 12: Zbroušený strop


              
obr. 13: Stěna v koupelně opatřená omítkou
obr. 14: Omítka na stěně v pokoji
obr. 15: Strop obývací pokoj
obr. 16: Vyštukovaná část chodby


         
obr. 17: Koupelna připravená pro obklad
obr. 18 a 19: Zadní pokoj


07.06.2010 12:08:30 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se