Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Koupelna


     Uplynulých 14 dní bylo kvůli stěhování, předávání bytu, lítání po úřadech a spoustě nakupování poněkud hektických. Průběžně jsme pokračovali ve štukování, sádrování a broušení. Největší zvrat nastal s novou koupelnou, která je kromě malířského nátěru hotová.


     Práce na koupelně byly firmou Revaj z Litoměřic zahájeny ve středu 9.6.2010. Od původního plánu zakoupit levné obklady a vybavení v supermarketu jsme díky dobré finanční bilanci ustoupili a přeci jen jsme se trošku rozmáchli. Bylo by škoda vynaložené úsilí zkazit nějakými ošklivými kachličkami a sprcháčem. Po několika změnách jsme se nakonec dohodli na obkladu Bambus od Polské (už zase ty Poláci) firmy Paradyz a nebyly ani drahé. Všem co zpochybňují kvalitu Polských výrobků bych chtěla citovat pana obkladače: „Je to dobrý materiál, se kterým se mi dobře dělá.“ Sprchový kout bude od Německé firmy Cada a vanička na doporučení dodavatele z litého mramoru. Toliko k materiálu.
     Obklad koupelny jsme svěřili odborníkovi. Když už jsou to ty pěkné obklady, tak ať nezkazí naše amatérské ruce. V tomto směru si fakt nevěříme. Pán pracoval pečlivě a od 7 ráno do 6 večer. První den byla provedena hydroizolace a hned druhý den pán stihnul celé 2 stěny. Zkrátka na řemeslníka si nemůžeme vůbec stěžovat, což mě těší, jelikož kdykoli má přijít nějaký řemeslník, mám z toho náběh na žaludeční vředy. Toliko k provedení.
     Návrh koupelny od této firmy stojí 500,- Kč, které vám v případě realizace koupelny přímo jejich firmou neúčtují. To je od Siko koupelny poměrně výrazný finanční rozdíl. Obklady jsme nechtěli ani příliš moderní ani příliš rustikální (nějak si přestávám libovat v typicky Českém přeplácaném stylu s hromadou sraček všude na zdi, které ještě dorazí následné vybavení ručníkama, šampónama a dalšíma serepetičkama). Zkrátka jsme zvolili trošku střízlivý styl (alespoň si tedy myslím). Taky jsme upustili od původního záměru sytě oranžové barvy. Takže toliko k designu.


Fotodokumentace a návrhy (viz ODKAZ)


21.06.2010 08:33:32 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se