Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Pokládka plovoucí podlahy


     Na tuto fázi jsme se hodně těšili, protože pokládkou podlah už jde stavba jak Míra říká „do pěkna“.
     Plovoucí podlahu jsme zvolili pouze do kuchyně s obývákem a obytného pokoje. (celkem cca 64 m2). Plovoučka je asi nejlevnější, nejrychlejší, nejjednodušší a nejčistší druh podlahoviny, kterou můžete vaší podlahu opatřit.
     Plovoucí podlaha se pokládá na podlahový mirelon (kvůli nerovnostem betonu jsme zvolili tloušťku 3 mm) podélně k oknu (tj. ve směru převládajícího světla). S tím jsme si poněkud nevěděli rady, jelikož okna máme ze 2 stran. Nakonec jsme zvolili směr sever-jih. 
     Jelikož délka místnosti je 12 m, museli jsme po 8 m podlahu přerušit a zachovat tzv. dilatační spáru (doporučováno výrobci). V kolmém směru byla dilatační spára zvolena v prostoru mezipokojových dveří (dle výrobců lze až po 6 m). V místě plánovaných kamen byla plovoucí podlaha vynechána – zde se podlaha dodatečně opatří dlažbou.
     Při pokládce podlahy se musí na okrajích místnosti dodržet dilatační mezera min. 1 cm. K tomu slouží plastové vymezovače, kterými si nastavíte vzdálenost ode zdi. Plastový vymezovač umístěte vždy do spoje dvou panelů podlahy, aby vám jednotlivé díly při natloukání podrželi u sebe. Po napojení druhé řady již nemůžete mít problém. Když je podlaha dokončená je nezbytné tyto plastové vymezovače odstranit – jednou jsme tak neučinili, podlaha se roztáhla a zkroutila. Možná se to nezdá, ale teplotní roztažnost opravdu funguje i u plovoučky.
     Jednotlivé díly podlahy kladete na vazbu, spojujete pomocí dřevěného nebo železného kopyta a kladiva. Dilatační spáry pak zakrýváte u krajů lemovacími lištami, ve volném prostoru plochými samolepicími lištami.
     Velká místnost nám zabrala 1 den (3.7.2010), malá místnost cca 4 hodiny (4.7.2010), takže jsme ještě týž den začali se zařizováním interiéru (viz další kapitola).


FOTODOKUMENTACE


12.07.2010 11:56:43 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se