Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Revize komína


     Jak už jsem psala, hodně úsilí momentálně věnujeme tomu, abychom zkolaudovali. Moje původní představa byla, mít vše připraveno do konce srpna, což se bohužel vůbec nepodařilo. Již měsíc přemlouvám topenáře, aby dokončil svojí práci a předal mi revize. Zatím marně. Oni všichni totiž umí především natahovat ruku. To by jim šlo. Stejně jako v následujícím případě...


     Revize komína je další nezbytnost ke kolaudaci a to i přes to, že máme certifikovaný komín. Zcela záměrně jsem na naší stavbu povolala stejného kominíka, jaký byl loni u rodičů a napsal jim hned několik závad (ke kterým ovšem při kolaudaci nebylo přihlédnuto - naštěstí). I tentokrát byl příjemný jako osina v prdeli a důležitej až na půdu. A to by nebylo, aby si něco nenašel. Do závad nám dal stropní fošnu, která je v těsné blízkosti tělesa komína a termín pro odstranění půli října. Určitě kvůli němu budeme předělávat strop. Tůdle. Nic proti snižování požárního rizika, ale komín je 3-vrstvý, přičemž 4 ochranu představuje omítka. Když bych byla důsledná – nestačilo by snad dřevěný trám navíc opatřit nějakou nehořlavou hliníkovou fólií? Blbec. Jakpak se to asi řeší u dřevostaveb?...
     Druhá výtka byla k tomu, že litinový komínový límec nebyl spojen šamotem s komínovou vložkou. K čemu by to asi bylo? Myslí si snad, že šamot by udržel litinu připevněnou k šamotové vložce? Prostě – magor.
     Domluva byla taková, že nám do revize napíše závady s termínem pro odstranění do poloviny října. Sebral peníze a odešel. Už je to 14 dní a revize pořád nikde.


03.09.2010 07:07:17 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 03.09. 13:02, Ája

    A to je teprve začátek. Budou další perly. Vám přeju pevné nervy.

  • 03.09. 12:52, MS

    Už se nemohu dočkat až to všechno budeme zažívat, stačí v práci když vidím jak jsou kontoloři a bezpečáci důležitý. Příští rok začínáme.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se