Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Okapy


     Protože se od začátku srpna zabýváme zateplením domu před zimou a pod zateplení potřebujeme ještě umístit bleskosvod, bylo nutné nechat střechu opatřit okapy, na které se bleskosvod uchytí. Původně jsme si chtěli okapy udělat sami s nějakého stavebnicového systému, ovšem náklady by činili nějakých 20 tisíc Kč. Nechali jsme si proto vypracovat nabídku od klempíře na okapy z TiZn. Cena poloviční, ovšem za práci si řekl 6 tisíc! Bože, na co já studovala vysokou školu?
     Když už se klempíř uráčel po 3 týdnech přijít na stavbu, uvedl se tím, že ukázal na domek rodičů a s úsměvem prohlásil: „Tam bydlí nějaký Vietnamci, ne?“ K jeho smůle to udělal v přítomnosti otce, který zrovna pomáhal Mírovi se zateplením. Ten ho škodolibě uzemnil tím, že dům je sice malý, ale okapy by mohl dělat ze země. U nás bude potřebovat žebřík. Tak sklapnul, protože na ten se mu skutečně vůbec nechtělo. Ještě než vůbec něco předvedl, zkritizoval celou naší stavbu kolem dokola. Nezapomněl se vyjádřit o křivé střeše, výběru nevhodných střešních latí (zvoleny dle doporučení výrobce) a systému zateplení. Prostě odborník na všechno. Jinak jsme zjistili, že tímto asi trpí všichni řemeslníci. Těch pár, co jich u nás bylo (když už je to nezbytné) měli naprosto stejné móresy - nejdříve si stoupnou z rukama v bok a zkritizují práci některého svého kolegy (nebo naší). Pak začnou něco dělat (v lepším případě) a okamžitě něco zkazí - ať už své vlastní dílo, nebo hotové dílo někoho jiného. Míru to dožralo a prohlásil, že mu nenabídneme ani kafe. On celý den stejně visel na lešení a já jsem taky neměla potřebu se nějak angažovat.
     Protože si pán prý rád přispí, dorazili v pátek asi v 10 hodin. Tak kolem 11té se dostali k tomu, aby začali něco dělat a ve 2 už zase pospíchali domů. Výsledkem je, že jeden svár zapomněli dovařit a svody prý udělají příště až zateplíme. Celý okap je navíc křivý jako když pes chčije. Natáh ruku a koukal jak tele, když jsme mu dali jenom polovinu peněz. Za to co odvedl a ty jeho kecy to bylo na náš vkus až moc.


FOTODOKUMENTACE


07.09.2010 07:02:19 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

3 komentářů:
  • 11.10. 06:25, Ája

    Odpověď Jirkovi: Když to právě tak sleduju, tak jsem vysokou studovala úplně na hovno, protože by stačil výučák a nezdaněný melouchy. Zkus si ty (když už si tykáme) dělat ekologa (ne celej život, ale třeba 2 dny) a pak si povíme. Čus bus.

  • 10.10. 22:19, Jirka

    Ty tři tisíce bych nedal tomu co dělal ty latě .A vysokou si studovala proč ,to teda nevim ,ale zkus celej život lízt po střeše a pak poznáš za co chtěl ty prachy .Čus

  • 08.04. 00:38, venny

    zvažujeme s manželem, jestli se pustit do okapů sami, či si pozvat odborníka, ale jak to tady tak čtu, bo krytizovat umím taky...asi si je přiděláme samy


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se