Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Osazení radiátorů, napojení kotle a příslušenství


V pondělí  (20.9.2010) Milan konečně dokončil kompletní otopný systém . Po měsíci. Mílo, polepši se! Taky mi předal veškeré revize (voda, odpady, topení), které mi jako poslední chyběli ke kolaudaci. Původně jsem měla sice v plánu zkolaudovat do konce srpna, ale jak se říká – člověk míní, pán Bůh mění. Trošku mu to trvalo, ale v pátek jsme mu nedali šanci, Míra zastoupil dveře a neměl úniku, takže zapojil i kotel. Nakonec jsme na doporučení několik známých upustili od původního plánu koupit kotel Atmos a na radu Milana pořídili kotel na tuhá paliva Rojek KTP 25m o výkonu do 20 kW. Je to zplynovací kotel a prý 'spálí i kočku'. Není problém ani s mokrým dřívím a různými dřevními zbytky (piliny apod.).  Mimo zimní měsíce bude možnost přitápět v celém domě kachlovými kamny o výkonu 7-9 kW. Včera zbývalo osadit teploměr, napustit celý okruh vodou a zkusit zatopit. Objevili jsme 2 netěsnosti u šroubení, které se budou muset přetěsnit. Vstup do komína u kotle jsme udělali níže, než je potřeba a tak Míra momentálně pracuje na speciálním koleni pro napojení kotle na komín. Další komplikace tentokráte naší vlastní vinou. Víc vám k tomu tady asi nenapíšu, protože tomu vůbec nerozumím. Snad jen, že to má spoustu ovládacích prvků.


FOTODOKUMENTACE


22.09.2010 10:05:47 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 02.02. 13:27, Ája

    To Michal Franta: S kotlem ROJEK jsme spokojeni. Zatím vytápíme pouze přízemí cca 92m čtverečních a kotel se musí dost tlumit. Zapojený je přímo do oběhu. Bez zásobníku. I při dušení kotle, kotel nijak závažně nedehtuje. Provedena údržba po měsíčním provozu kotel je čistý. Zaneseny jen menším nánosem sazí. A to jsme topili mokrým dřevem. Kotel mokré dřevo spaluje v celku dobře je nutno počítat se sníženým výkonem.

  • 02.02. 12:45, Michal Franta

    Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na pár informací ohledně kotle Rojek. Stavím dům a v projektu se počítá s kotlem atmos dc 15e (15KW). O kotlech atmos začínám mít na základě internetových diskuzí vážné pochybnosti. Kotel Ktp 25 Rojek na mě udělal dojem, ale nejsem si jistý zda nebude na vytápění mého domu příliš "silný". Nemám totiž nádrž TUV a nerad bych ho zbytečně přiškrcoval aby nedehtoval. Zajímalo by mě jak velký prostor vytápíte a zda máte kotel zapojený přes zásobníky TUV nebo přímo do oběhu a jak jste s kotlem celkově spokojení. Děkuji Michal Franta


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se