Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

Napojení dešťové vody


     V říjnu, když chlapi dokončovali zateplení, jsem se chopila krumpáče, rýče a lopaty a vykopala výkop pro napojení dešťových svodů na podzemní jímku. Konečně alespoň částečně zmizela ta obrovská jáma na mamuta. Tuto sobotu by měl dorazit ten perfidní klempíř dokončit svojí práci. Ještě chybí vykopat zasakovací jímku pro přepad vody (a do toho se nám vůbec nechce) a to nejdůležitější – napojit jímku na domácí vodárnu. To je zatím předmětem bádání, neb v běžných obchodech jsme nenašli inteligentní zařízení, které by umělo přepínat mezi vodovodním řadem na užitkovou vodu a vodovodním řadem na pitnou vodu v případě, že v jímce dojde voda. Pokud se nám takové zařízení nepodaří za rozumný peníz získat, budeme muset instalovat manuální přepínání. Každopádně této záležitosti bude asi věnována samostatná kapitola.


FOTODOKUMENTACE


22.11.2010 12:12:06 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

3 komentářů:
  • 28.04. 07:00, Ája

    My to máme řešené zpětnou klapkou. Je vcelku logické, že není dovoleno napojovat užitkovou vodu na řad pitné vody :-) Do oběhu pitné vody se nám užitková voda rozhodně nedostává.

  • 27.04. 22:02, Svaťa

    Takových zařízení je dost, ale jsou hnusně drahá namátkou: - Afriso RWSC http://www.afriso.cz/servlet/com.itmr.waw.servlet.FileViewer?dokmanid=2011958kdid=256967sprachid=1 - Ecorain Essential - http://obchod.remont-cerpadla.cz/systemy-pro-vyuziti-destove-vody/ecorain-rws-3 - Rehau Raurain cenikove ceny kolem 18.000, ale splňují normy - v tomhle případě ČSN EN 1717. Oddělení od vodovodu se řeší volným přepadem (výše jmenovaná zařízení to umějí)

  • 04.03. 10:55, Tomáš

    Pokud vím, tak na potrubí napojené na vodovodní řád není povoleno připojovat žádný jiný zdroj vody! Minimálně to platí pro studny, ale divil bych se kdyby tomu tak nebylo pro jiné zdroje.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se