Stavíme dům

Blog o stavbě levného zděného domu
 

První skalka


     Protože jarní počasí dosud celkem přálo, sama jsem se chopila prvních drobných úprav terénu kolem domu.
     Po usazení jímky na dešťovou vodu v počátku stavby našeho domu jsme zjistili, že jsme ji příliš zahloubili pod úroveň terénu, resp. jímka si po naplnění vodou zřejmě ještě trochu sedla. Tak jsem se rozhodla tuto nerovnost vyřešit skalkou.
     Na zimu navršenou zeminu chránící jímku proti zamrznutí a roztržení jsem opět pracně odkryla. Kolem dokola jsem si v kruhu 60 cm od středu víka (protože vlastní límec jímky není vyztužený a není proto pravidelného tvaru) vyznačila ochoz umožňující pohyb za účelem obsluhy nádrže. Na stavbu skalky posloužily jednak kameny vyhrabané v průběhu hloubení základů stavby, další jsme navezli z nedaleké výsypky jednoho uhelného lomu. Zejména na schody bylo třeba dovést 3 pořádný plocháče.
     Škvíry mezi kameny jsem osázela netřesky a skalničkami. Na úplný závěr, až se spáry zanesou hlínou, se chystám pěšinu dotvořit pomocí písku a vrstvy kačírku, takže z komínku bude koukat max. nějakých 10 cm.
     Nevzhledný poklop od jímky zvažujeme zakrýt instalací dřevěné atrapy studny, kterou dnes koupíte u každého druhého Vietnamce. 
     Je to teprve začátek, ale konečně nějaká zvelebující tvůrčí práce.


FOTODOKUMENTACE


01.06.2011 09:13:24 |
Autor: Ája
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se